HT-tilintarkastus

 

Tilintarkastusvalvonta muuttunut 1.1.2016 alkaen

Tilintarkastusvalvonta on siirtynyt 1.1.2016 alkaen Pattentti- ja rekisterihallituksen tehtäväksi. PRH huolehtii tilintarkastajien hyväksymisestä ja valvonnasta.

PRH järjestää vuosittain tilintarkastajatutkinnot ja valvoo tilintarkastuksen laatua.PRH ylläpitää tilintarkastuslakiin perustuvaa tilintarkastajarekisteriä ja tilintarkastajatutkintorekisteriä. PRH huolehtii myös tilintarkastuksen yleisestä ohjauksesta ja kehittämisestä. PRH on tilintarkastusalan kansainvälisestä valvontayhteistyöstä vastaava viranomainen Suomessa.

 

KHT-tilintarkastajat Rauman alueella

Anttila, Ville
SatAudit Oy
GSM 040-534 7739
E-mail ville.anttila@sataudit.fi

Björklöf, Jan-Erik
Ernst & Young Oy
GSM 040-350 9206
E-mail jan-erik.bjorklof@fi.ey.com

Ikonen, Antti
Ernst & Young Oy
GSM 050-374 1878
E-mail antti.ikonen@fi.ey.com

Oikia, Niklas 
KPMG OY AB
Puhelin 040 713 3739
E-mail Niklas.oikia[at]kpmg.fi

Seikola, Simo
Knypylvahe 7 C, 26200 Rauma
GSM 050-593 3953
E-mail simo.seikola@outlook.com



Rauman kauppakamarin HT-tilintarkastajat

Halonen, Sivi (tradenomi)
Ajado Oy 
Puhelin: 0400-522 274
sivi.halonen@ajado.fi

Järvimäki, Hannu (merkonomi)
Kiukaisten Tilitoimisto Ky
Puhelin: 02-864 7512
tatsto@saunalahti.fi

Stenback, Kristiina (KTM)
HTT- Tilintarkastus Ky
Puhelin: 0400 721 664
kristiina.stenback@gmail.com

Suominen, Hannu (OTK)
Taninpolku 15 B 26660 Rauma
Puhelin: 0500-722 312 
hannu.suominen@netti.fi

 


Palvelut


Jäsenlehti

Lue uusin Kauppakamarilehti verkossa.

Haluatko ilmoituksesi jäsenlehteen tai vinkata juttuideasta? 
Ole yhteydessä toimitukseen!

Samu Vahteristo
Puh. 02 823 4522 
samu@jabadabaduu.fi 

 

KAUPPAKAMARI


Sinkokatu 11
26100 RAUMA
www.rauma.chamber.fi
kauppakamari@rauma.chamber.fi

Sosiaalinen media